Červenec 2012

Red Alert v Barráku(24.7.2012)

31. července 2012 v 16:53 | jonáš71 |  fotky z koncertů
Zas po čase punkový koncert.Přesněji Oi, jak mně vysvětlil Aleš nemají tihle týpci nic společného s fašisty.tím mně uklidnil a já jsem šel:-)Britská kapela Red Alert se dala dohromady v roce 1979.S kratší pauzou to táhnou až do dneška.Teda z původní sestavy zůstal jen zpěvák Steve Smith.Toho snadno poznáte poněvadž je nejstarší.Koncert to nebyl špatný ale taková pecka jako jarní Tv Smith to nebyla.No a tady je pár obrázků...
...
...
...
...
...
...

Kněhyňská noc Vol.3(20.7.2012)

26. července 2012 v 22:04 | jonáš71 |  fotoprůvodce beskydami
Pár obrázků z minulého pátku a soboty.3 ročník:-) akce Kněhyńská noc se vydařil tak napůl.Večer jsme seděli u ohně v pláštěnkách a ráno koukali do mlhy a deště.Přesto spokojenost.Každá noc v hoře je krásná.Akorát stativ Poušta tahal zbytečně:-(Jo pro informaci.S laskavým Pouštovo svolením jsem tady zavěsil dvě jeho fotky(ty poznáte podle vloženého podpisu),měl tam lepší ale mě se líbili tyhle.Takže pěkně po pořádku.Optimistický start...
...krok svižný,jak se říká nadržený:-)
...vesele funíme do hory.Plni očekávání...
...

...přesto zbyde čas na cigárko a fotečku...
....
....
...tomu říkám vrcholová euforie:-)
...dva kousky mistra Poušti...
....
....večírek jak má být!Jen to ráno,nic moc.-(Myslím počasí:-)
....
...jak jsme začali,tak i skončíme.Poutníci pod horou.Ohlédnutí a postesknutí...
...snad již brzy opět v hoře!

Žofie Kabelková (19.7.2012)

23. července 2012 v 20:29 | jonáš71 |  fotky z koncertů
Jihlavskou písničkářku Žofii Kabelkovou jsem doposud znal jen podle jména.Musím se přiznat že dle jména,které jsem považoval za umělecký pseudonym,jsem očekával úlet ve stylu Ester Kočičkové:-).Jak se ukázalo v jejím případě nejde o pseudonym a už vůbec né o úlet.Pro mně milé překvapení.
...
...
...
...
...

festival v ulicích(13-14.7.2012)

22. července 2012 v 14:04 | jonáš71 |  fotky z koncertů
Letos jsem nebyl na Kolorsech.Nebudu se rozepisovat proč.Každopádně jsem toho později litoval ale což.O to víc jsem si užil několik kapel na festivalu v ulicích.Ušetřil jsem za lístek a hlavně jsem si v klidu fotil:-).Prvním koncertem byl absolutně akustický set mé oblíbené estonsko-ukrajinské kapely Svjata Vatra,na Masarykově náměstí...
...zde frontman Ruslan Trochynskyi,duje tak že se stará radnice kácí:-)...
...pak jsem se přesunul k Fukushimě na izraelskou kapelu Ensemble Yaman.Moc fajne,navíc elektricky!To už jsem si připadal jak na kolorsech akorát tam bylo mohem méně lidí:-)
...
...následovali další z mých milých táborští Please the Trees.Parádní bigbítek zde navíc podpořen seniorským sborem Elpida...
...
...další kapelou byli dánští Euzen.Marii Franz jsem před pár lety viděl na kolorsech s kapelou Valravn.Takže jsem byl zvědav jak bude znít Euzen.Očekávání se naplnilo:-)
...
....následovali afričtí Bassekou Kouyate.To byla taková ta klasická pidlikačka.Mne osobně příliš nezaujala.Dle programu hvězdy.
...
.
....mnohem víc se mě líbila islandská kapela Arstidír.Takový folk-pop.Sezpívané vícehlasy ,milé.
...
...tohle jsem viděl v pátek.Zůstali jsme ještě na Tomáše Kluse.Toho jsem ale nefotil.Kotel byl plný:-)v sobotu jsem stihl tři kapely.První byla mezinárodní formce Shtetl Superster-klezmer v rytmu ska.Dobrota!
...
....
...poté zahrála kapela Voila.Soubor kolem slovenské šansonierky Zdenky Trvalcové.Příjemné sklidnění před velkým finále.
....tím velkým finále pro mně byl koncert Svjaté Vatry.Elektricky,tudiž nahlas!
...
...
...sečteno a podtrženo.Skvělá akce!Za málo pěněz ,hodně muziky.Příští rok si ale radši koupím lístek na kolorsy.Přece jen festival v ulicích je pouze malou ochutnávkou.Skutečné hody začínají až za branou!

jesenický vandřík(5-7.7.2012)

18. července 2012 v 16:36 | jonáš71 |  fotoprůvodce jesenickem
Po delší době jsem se podíval do jeseníků.Společně s Šimonem a olomouckými čajomily jsme prošli část hřebene .Konkrétně úsek Skřítek-Červenohorské sedlo.Počasí bylo výborné!Přes den tropy ,v noci bouře:-)Tady je pár obrázků z cesty.

...
...
...
...
...
...
...
...více obrázků v tradiční HD prezentaci
Do jeseníků se chystám zase na podzim.Tentokrát budu poznávat krásy jesenických dolů:-)

Slávek Janoušek na Strunobití(28.6.2012)

3. července 2012 v 17:14 | jonáš71 |  fotky z koncertů
V rámci pravidelného letního festivalu KD Akord,se 28.6 uskutečnil první koncert folkový podvečer Strunobití.vystoupili 3 formace duo Kafe@Vlna pražská kapela Jananas (pro mne,milé překvapení) a hlavně ostřílený matador Slávek Janoušek tentokrát v duu s Lubošem Vondrákem.To byli pro mně hlavní hvězdy.Je sice pravda že jsem Slávka už hodně dlouho neviděl naživo,o to víc jsem si to užil!Tady je pár obrázků.Já se těším na brzké příští,protože Imaginární hospoda stále funguje:-)
...
...
...
...
...